نسخه ۲۰۱۱ محصولات امنیتی TrustPort برای نخستین بار در جهان توسط شرکت رقم‌سازان نماینده انحصاری شرکت TrustPort در ایران و افغانستان در نخستین روز نمایشگاه الکامپ شانزدهم رونمایی شد.

به گزارش ستاد خبری الکامپ شانزدهم، مدیر نمایندگی TrustPort در ایران گفت: شرکت رقم‌سازان مهرماه سال گذشته نمایندگی انحصاری محصولات امنیتی TrustPort را برای ایران و افغانستان دریافت کرد و به صورت آزمایشی و محدود آن را روانه بازار ایران کرد، اما عرضه اصلی آن همزمان با شانزدهمین نمایشگاه الکامپ خواهد بود.
وی گفت: محصولات TrustPort ساخت جمهوری چک است. این شرکت در سال ۲۰۰۱ عضو کمپانی AEC (خدمات‌دهنده حوزه فناوری اطلاعات جمهوری چک) درآمد و بعد از اینکه در سال ۲۰۰۸ کمپانی کلیورلنس سهام AEC را خریداری کرد TrustPort به صورت مستقل، اما زیرمجموعه شرکت کلیورلنس به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
وی با بیان اینکه TrustPort اولین کنسول آنتی‌ویروس تحت وب را در جهان عرضه کرده است، افزود: TrustPort در سال ۲۰۰۶ به صورت مشترک با Nod 32 و G Data به عنوان بهترین آنتی ویروس دنیا شناخته شد و از اواخر سال ۲۰۰۹ تاکنون نیز در بررسی‌های موسسات Virusbtn و AV- comparatives  جزو بهترین و قدرتمندترین آنتی‌ویروس‌ها شناخته شده است.
سرافرازجو درباره نرم‌افزارهای امنیتی این شرکت گفت: محصولات ۲۰۱۱ خانگی شرکت TrustPort شامل آنتی ویروس، اینترنت سکیوریتی، توتال سکیوریتی و آنتی ویروس USB که روی حافظه‌های فلش نصب می‌شود. همچنین محصولات Enterprise این شرکت در چهار رده Basic، Advance،   Premiumو Ultimate عرضه می‌شود.
مدیر فروش شرکت رقم‌سازان افزود: بازار اصلی شرکت TrustPort در حال حاضر کشورهای آمریکای جنوبی و جنوب اروپا مانند اسپانیا، پرتغال، ونزوئلا، کلمبیا، برزیل، آرژانتین و بازار دوم آن نیز اروپای مرکزی است. همچنین این شرکت در امارات، هند، فیلیپین استرالیا و انگلیس دفتر مستقیم دارد.
وی افزود: TrustPort سال گذشته دفتر رسمی خود را در دوبی تاسیس کرد و قصد دارد ۲۵ درصد از سهم بازار خاورمیانه را از آن خود کند.
به گفته سرافرازجو، هدف اصلی شرکت رقم‌سازاندر حال حاضر بازار ایران است و قصد دارد در چهار سال آینده ۵۰ درصد سهم بازار آنتی ویروس ایران را به خود اختصاص دهد.
مدیر نمایندگی ایران TrustPort با بیان اینکه شرکت رقم‌سازان قصد دارد تا یک سال دیگر این نرم‌افزار را به صورت فارسی در آورد، گفت: قیمت محصولات TrustPort در ایران نسبت به کشورهای دیگر ارزان‌تر خواهد بود و هدف از این قیمت‌گذاری نیز آن است که مشتریان ایرانی را به استفاده از نرم‌افزار اوریجینال ترغیب کنیم.
وی با بیان اینکه مشتریان ایرانی می‌توانند به صورت آنلاین و مستقیم از TrustPort پشتیبانی بگیرند، افزود: علاوه بر این شرکت رقم‌سازان نیز ۲۰ نفر برای پشتیبانی کاربران TrustPort اختصاص داده که جزء نخبه‌های امنیتی کشور هستند که سال آینده این پشتیبانی را به صورت ۲۴ ساعته در می‌آوریم.