ما نیز مانند شما مشتری پارس دیتا هستیم ! البته در مقیاسی بزرگ تر و به عنوان یک گروه متخصص پارس دیتا را به شما پیشنهاد می کنیم .
پارس دیتا هم اکنون به عنوان بزرگترین ارائه دهنده خدمات هاستینگ در ایران فعالیت می کند. پارس دیتا یک شرکت فعال در زمینه تولید نرم افزار و بزرگترین ارائه دهنده خدمات مرکز داده (Data Center Services) در ایران می باشد. این خدمات شامل میزبانی وب (Web Hosting) ثبت دامنه (Domain Registration) و سرور اختصاصی (Dedicated Server) است.
پارس دیتا اولین شرکت تولید کننده سیستم مدیریت محتوا (Content management system – CMS) در ایران است و اکنون پس از یک دهه تجربه، موفق به تولید نرم افزار پورتال (Portal) منطبق بر استاندارد های جهانی و با کیفیت بسیار بالا تحت عنوان پارس پورتال شده است.
تولید نرم افزار پشتیبانی آنلاین (Help Desk Software) که کاملاً قابل رقابت با نمونه های خارجی مثل Kayako و Smarter Track می باشد، از دیگر موفقیت های اخیر این شرکت است.

پارس دیتا الگوی شرکتی خیلی از هم صنف های خود است که می کوشند تا از ایده ها و خلاقیت های این شرکت بهره ببرند

موفقیت ها :
پارس دیتا بزرگترین شرکت میزبانی وب در ایران

پارس دیتا اولین شرکت ایرانی خود کفا در تولید سیستم مدیریت محتوا (CMS)

مجوزها :

عضو شورای عالی انفورماتیک کشور

دارای مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای

عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران

عضو انجمن صنفی شرکت های انفورماتیک

عضو انجمن ناشران الکترونیک

علائم تجاری :

پارس دیتا (PARS DATA)، پارس پورتال (Pars Portal)، پارس ساپورت (Pars Support)، از علائم تجاری ثبت شده این شرکت می باشند و استفاده تجاری از آنها مستلزم کسب مجوز این شرکت می باشد.

واحد پشتیبانی :
در پارس دیتا حفظ جایگاه و بالاترین کیفیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به طوریکه واحد پشتیبانی خدمات از واحد پشتیبانی محصولات تفکیک شده است و هرکدام در دفاتر جداگانه و زیر نظر مدیران متخصص خود فعالیت می نمایند.

پشتیبانی محصولات (مانند نرم افزار پارس پورتال) فقط در ساعات اداری انجام میگیرد، اما پشتیبانی خدمات (مانند میزبانی وب، ثبت دامنه، سرور های اختصاصی، Colocation و Reseller Hosting) بصورت ٢۴ ساعته انجام می گیرد و کارشناسان در تمام ساعات شبانه روز (حتی ایام تعطیل) از طریق تلفن های مستقیم، دورنگار، تیکت، Chat و ایمیل آماده پاسخگویی و رفع اشکالات کاربران گرامی می باشند.

واحد پشتیبانی خدمات پارس دیتا از سیستم های پیشرفته سخت افزاری و نرم افزاری برای کنترل دائم سرورها و حفظ پایداری سرویس ها بهره گرفته است که ازآن جمله می توان به IP مونیتورینگ، ارسال SMS و ایمیل، برقراری تماس خودکار با مدیر بخش در مواجهه با اختلال و یا قطع پهنای باند restart خودکار بعد از زمان مشخص و مواردی از این قبیل اشاره نمود.

به منظور رعایت اصول پشتیبانی روز دنیا، سامانه پشتیبانی پارس دیتا در آدرس support.parsdata.com نصب گردیده و کاربران پارس دیتا می توانند با مراجعه به آدرس مذکور از آخرین اخبار مربوط به پشتیبانی خدمات و محصولات و دانشنامه ها و مجموعه راهنماهای موجود مطلع شده و یا سوالات خود را مطرح نموده و یا با ارسال تیکت و یا گفتگوی آنلاین (Chat) در اسرع وقت مشکلات خود را مرتفع نمایند.

 منتظر شرکت برتر بعدی باشید  . . .