کتاب باماک (بانک اطلاعات انفورماتیک کشور ) در پی بیش از یک دهه فعالیت خود با شرکت های فعال در زمینة صنعت IT تصمیم بر آن گرفت که از میان تولید کنندگان داخلی پس از بررسی های لازم ، مبادرت به انتخاب بهترین ها بر اساس کیفیت و همچنین میزان رضایت مندی مشتریان و بسیاری پارامترهای دیگر نموده و در سایت خود اقدام به معرفی آنان نماید. از این رو شرکت صنایع الکترونیک پروانه (اپیکو) یکی از منتخبین صنعت یو پی اس گردید که خاطر خوانندگان محترم را به قسمتی از خلاصه مصاحبه انجام گرفته با مدیر عامل شرکت مذکور جلب می نماید.

             شرکت اپیکو از چه سالی و با چه اهدافی آغاز به کار کرد ؟

             از سال ۱۳۸۳ و با هدف تولید انواع دستگاههای پاور الکترونیک با فن آوری های نوین نظیر انواع یو پی اس ، شارژرهای صنعتی ، استابیلایزر ، منابع تغذیه و …

 ممکن است در مورد فن آوری های انجام گرفته کمی بیشتر توضیح دهید.

             تقریباً قبل از دهه اخیر می توان گفت که نسبت به هوشمند سازی یو پی اس ها کمتر می پرداختند و همین امر موجب می شد که کاربران بخصوص بانکها با مشکلات عدیده ای مانند کنترل نوسانات برق ، فرکانس ، شارژرهای غیرهوشمند و لذا طول عمر کم باتری ها و دستگاههای UPS مواجه شوند. اما اکنون شما در یو پی اس های اپیکو که در کلاس A و با MTBF 250000 ساعت طراحی شده اند شاهد آن هستید که ضمن آنکه کلیة کنترل ها هوشمند شده اند حتی در مواقع بحرانی کاربران می توانند از طریق نرم افزار بازة ورودی برق را در اختیار گیرند و همچنین بر روی فرکانس و جریان شارژر محیط استاندارد کاری ایجاد نمایند. ضمن آنکه شارژرهای هوشمند اپیکو قادرند طول عمر باتری ها را ۵۰% افزایش دهند که این امر با توجه به بهای هنگفت باتری ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

آیا تأییدیه های فنی هم گرفته اید و استقبال از محصولات شما چگونه بوده است ؟

            بلی ، اولین تأییدیه را وزارت فناوری و ارتباطات ارائه نمود و سپس چندین شرکت بزرگ انفورماتیک و بسیاری از دوایر دولتی و خصوصی ، و در رابطه با استقبال نیز می توانم اشاره کنم که فقط  ظرف کمتر از ۳ سال بیش از ۳۰۰۰ دستگاه از یو پی اس های این شرکت در شعب بانکهای سطح کشور نصب و راه اندازی گردیدند و همچنین بسیاری از دوایر دولتی و خصوصی که از تولیدات اپیکو استفاده نمودند دیگر سراغ یو پی اس های متفرقه نرفته اند ضمن آنکه رضایت نامه های کتبی بیشماری از مشتریان دریافت شده است.

“بسیاری از دوایر دولتی و خصوصی  از تولیدات اپیکو استفاده نموده اند”

 چه توان هایی در دست تولید می باشد؟

توان های ۲ ، ۳ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ KVA (کیلووات آمپر) به صورت تک فاز و ۲۰ و ۳۰ به صورت ۳ فاز ورودی و ۳ فاز خروجی برای اولین بار در داخل کشور در دست تولید می باشند .

  آیا شرکت اپیکو قادر به دریافت سفارشات و یا ساخت دستگاه های الکترونیک به غیر از تولیدات روزمره نیز می باشد ؟

بلی ، ساخت کلیه دستگاه ها به طور اعم در زمینه پاورالکترونیک نظیر انواع UPS های صنعتی ، شارژرهای صنعتی و معمولی ، استابیلایزرها ، منابع تغذیه ، ترانس های تقویت برق و … در این شرکت میسر است

برای اطلاعات بیشتر از سایت شرکت صنایع الکترونیک پروانه (اپیکو) مراجعه فرمایید :

www.apco.ir